Araç Kiralama Sözleşmesi

Madde 1: GENEL KOŞULLAR
Doldurmuş olduğum rezervasyon talep formunda yer alan oto kira sözleşmesinin de yer alan tüm şartları okuduğumu ve kabul ettiğimi beyan ederim.
1. Bu taahhütnamede SEN OTO Rent a Car “Firma”, aracı kiralayan gerçek ve ya tüzel kişi ise “KİRACI” olarak anılacaktır.
2. Bir Kaza durumunda muhakkak trafik raporu ve alkol raporu alınması zorunludur. Aksi taktirde doğacak tüm masraflardan KİRACI sorumludur.
3. KİRACI kazalarda ve araç arızalarında otoya müdahaleden önce mutlaka FİRMA ’ya haber vermekle sorumludur.. FİRMA ’nın onayı olmadan kiraladığı araca yapılacak her türlü müdahalenin akabinde doğacak hasar ve masraflar KİRACI ’ya aittir.
4. Alkollü araç kullanımından meydana gelecek tüm masraflar ve kiraladığı aracın işten kalma tazminatı KİRACI tarafından ödenir.
5. Kiraladığı aracın hatalı ve kötü niyetli kullanımından doğan tüm masraflar KİRACI ’ya aittir.
6. Bir kaza durumunda ve bu kaza durumu sonucunda Ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı olması sigorta kapsamının dışında ya da sigortanın karşılayacağı bedelin üzerinde olması sonucu tüm maddi ve manevi tazminatların sorumluluğu KİRACI ’ya aittir.
7. KİRACI kiraladığı aracın anahtar ve ruhsatını araç içinde bırakmamayı taahhüt eder. Aracın çalınması durumunda karşılaşılacak sigortanın karşılamadığı tüm zararlar KİRACI ‘ya aittir. Aracın çalınması halinde 45 gün yasal bekleme süresini KİRACI işten kalma olarak ödemeyi taahhüt eder.
8. Mali mesuliyet sigortasının belirttiği yasal limitin üstünde olan üçüncü şahısların hasar bedeli ve tüm yasal sorumlulukları KİRACI ‘ya aittir.
9. Taahhütname araç tesliminden sonra hasar oluşmadığı tespit edildiği taktirde 90 iş günü içerisinde teslim edilir.
10. Depozit veya boş cc. slipler araç kontrolünden sonra iade edilir. Depozit araçta herhangi bir zarar ya da hasar meydana geldiğinde yada kira süresi uzatma halinde kullanılmak üzere teslim edilmez.
11. (LCF)Lastik yarılması, cam ve far kırılmaları, kriko , stepne veya radyo cd çaların bozulması yada çalınması halinde zararların karşılanması KİRACI ‘ya aittir.
12. Kiracı kiraladığı aracı uzatma yada gecikme talebini muhakkak FİRMA ‘ya bildirmekle yükümlüdür. Aksi taktirde oluşacak kira kaybı bedelini ödemeyi taahhüt eder eder.
13. Kira süresinde oluşan tüm trafik cezaları ve oluşacak gecikme bedelleri sonradan FİRMA ‘ya gelse de ödemeyi taahhüt eder.
14. Kiraladığı araç müşteride iken meydana gelecek kazalardan ötürü tamirde kaldığı her gün için, sözleşme tarihi geçtiğinde günlük kira bedelini ödemekle yükümlüdür.
15. Anlaşmazlık halinde Adana Mahkemeleri icra daireleri yetki mercidir.