Adana Havalimanı Araç Kiralama Firmaları

adana havalimanı araç kiralama

Adana Havalimanı Araç Kiralama Firmaları

Adana Havalimanı Araç Kiralama

Çukurova havzasında bulunan ve yemek kültürüyle size kapılarını açan, tarihiyle, deniziyle, leziz yemekleriyle Adana sizi beklemektedir.Seyhan nehrinin ikiye ayırdığı şehirde, nehir kenarında yürümekten büyük zevk alacaksınız.Taş köprüsü manzaralı kafelerde kahvenizi yudumlarken Akdeniz’in sıcak abuhavası sizi deşarj olacaktır.Şehirde küçük bir havaalanı da bulunmaktadır. Küçük olmasına karşın Türkiye’nin yoğunluk itibariyle 6. büyük havalimanıdır. Adana’ya geldiğinizde araç kiralamak isterseniz hem şehir merkezinde ki hem de havalimanında bulunan Çizgi Rent a Car büromuzdan dilediğiniz size en uygun kiralık aracı alabilirsiniz.

Adana’ya Ne Vakit Gidilir?

Akdeniz abuhavası tesirinde bulunan Adana’ya her dönem gidilebilmektedir. Ancak yazların çok sıcak olmasından dolayı daha çok bahar ayları seçenek edilmelidir. Çok soğukların olmadığı düşünüldüğünde kış ayları dahi geziniz için ideal olabilir. Adana’ya gidilecek en kötü vakit 40 derece sıcaklığın görüldüğü Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Adana’da Nerede Kalınır?

Seyhan nehrinin ikiye ayırdığı şehirde, bir yanda lüks oteller bulunurken bir yanında daha butik şehir otelleri bulunmaktadır.Bütçenize uygun konaklama seçenekleri bulabileceğiniz şehir merkezinde; otel, pansiyon, konuk haneleri bulunmaktadır. Ayrı olarak daha ucuz konaklama tercih ederseniz biraz daha şehir dışındaki otel seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz.adana havalimanı araç kiralama

Adana’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

İnsanlığın ilk zamanlarından tarihe sahip Adana’da bir çok tarihi ve kültürel kalıt bulunmaktadır.  Ancak bu şehre gelen çoğu insan lezzetli mutfağı için gelmektedir. İsmini verdiği ‘’Adana Kebabı’’ bunlardan yalnızca en ünlü olanıdır. Bir çok yöreye mahsus lezzetleri de bulabileceğiniz Adana’da yemekleri tatmaktan gezmeye zaman ayırmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.Seyhan Nehri üzerinde bulunan Taşköprü ise şehrin sembollerindendir. Aktif olarak kullanılan en daha önceki köprü ünvanına sahiptir. Seyhan ve Yüreğir kazalarını birbirine bağlayan köprünün çevreninde bir çok park, kafe, lokanta bulunmaktadır. Adana’nın sayılı ailelerinden olan Sabancılar ve Diyanet Vakfı ortaklığı ile yapılan Sabancı  Merkez Cami’yi de görmeden gitmeyin deriz. Balkanların ve Ortadoğunun kapasite olarak en büyük camisidir. 28.500 kişiye kulluk görev imkanı sağlamaktadır. Dış görüntüsü Sultanahmet Camii, iç dizaynı Selimiye Cami’ye benzemektedir.

Adana Şehir İçi Erişim

Adana’da erişiminizin büyük bölümünü belediye otobüsleri sağlayabilirsiniz. Bunun yanında özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler de bulunmaktadır. Ancak belli bir saatten sonra toplu taşıma araçları hizmet vermemektedir. Ayrı olarak şehir merkezinde 13 kmlik bir metro da bulunmaktadır. Akıncılar ve Sağlık kurumu arasında sefer yapmaktadır. Adana Havalimanından şehre erişim için de 135, 159, 250 ve 252 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Veyahut Havaş servisleri ile merkeze erişebilirsiniz.İnternet sitemizdeki arama bölümünden veyahut Adana Şakirpaşa Hava meydanı ve Adana oto kiralama büromuza gelerek sizin için en uygun ücretli otomobili seçebilirsiniz. Ve Adana’yı keşfetmek için yalnızca gaza basmanız yeterli olacaktır.

SEN OTO RENT A CAR

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.